هدف از این تحقیق بررسی مهارت ارتباط موثر و اهمیت آن با فرمت docx در قالب 22 صفحه ورد بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش می باشد

 

 

 

فهرست مطالب

مهارت ارتباط مؤثر

11-2 تعریف ارتباط

12-2 ضرورت و اهمیت ارتباطات

13-2 اصول و مقررات ارتباطات بین فردی

14-2 عناصر اصلی ارتباط

15-2 عوامل مؤثر در شروع ارتباط

16-2 موانع ارتباط

17-2 مهارت جرأتمندی

18-2 قدرت ابراز وجود

19-2 اهمیت مهارت جرأتمندانه

منابع

 

 

 

مهارت­های ارتباطی به منزله آن دسته از مهارت­هایی هستند که به آنها افراد می توانند درگیر   تعامل های بین فردی و فرآیند ارتباط شوند یعنی فرآیندی که افراد در طی آن اطلاعات، افکار و احساس های خود را از طریق مبادله پیام های کلامی و غیر کلامی با یکدیگر در میان می گذارند. (هاریجه و دیکسون، 2004 )،(وولد،1970، کوهن و ویلس،1985) در پژوهشی نشان دادند که بین بهزیستی آدمیان، به توانایی در همسویی و ارتباط با دیگران بستگی دارد. کیفیت این ارتباط مهمترین عامل مؤثر درشادکامی است .به همین خاطر نیز با بهداشت روانی و سلامت جسمانی ارتباطی با معناپیدا کرده است و اهمیت این ارتباط و همراهی به قدری است که احتمال یک نیاز فطری برای برقراری ارتباط با دیگران را مطرح کرده است. توزنده جانی؛(1390)

 

 

 

همه­ی ما نیاز به معاشرت با دیگران و تأثیر و تأثر متقابل داریم و مایلیم با آنها احساس شادی و خوشبختی کنیم. تعامل با دیگران، عضوگروه‏های مختلف بودن و دوست داشتن و دوست داشته شدن باعث ایجاد احساس شادابی و پویایی می‏شود و از لحاظ اجتماعی موجب احساس کارآمدی می‏شود.عزت نفس یا توانایی و نیاز به بهاء دادن و ارزش قائل شدن برای خود و احساس ارزشمند بودن از نظردیگران، از نیازهای مهم انسان محسوب می‏شود. انسانها دوست دارند از جانب دیگران و خودشان مورد احترام باشند. روابط و اعتبار خودمان را مورد ارزیابی قرار دهیم. عزت نفس انسان در تمام مراحل زندگی متأثر از چگونگی ارتباط انسان با دیگران است. پژوهش‏ها نشان می‏دهند کسانی که فاقد مهارت­های لازم برای برقراری ارتباط با دیگران هستند، در عرصه‏های مختلف زندگی سرآمد نمی‏شوند و به همسن دلیل  بسیاری از آنها عزت نفس پایینی دارند. براندن؛(1992)