هدف از این تحقیق بررسی اینترنت و فواید و خطرات آن برای کودکان با فرمت docx در قالب 36 صفحه ورد بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش می باشد

 

 

 

فهرست مطالب

تعریف مفاهیم اساسی

فواید اینترنت برای کودکان

خطرات اینترنت

مطالب نامناسب و غیر مجاز در اینترنت      

ارتکاب جریم (بمبها ،مواد مخدرو ...) 

تهاجم به حریم خصوصی  

خطراتی که اینترنت کودکان را تهدید می کند 

رهنمودهایی برای والدین            

نکاتی برای کودکان     

حفاظت از کودکان در برابر خطرات اینترنتی

منابع

 

 

 

اینترنت شبکه ای وسیع از کامپیوترهاست که در نقاط مختلف جهان قرار دارند و به یکدیگر متصلند از نگاهی دیگر اینترنت مجموعه پایان پذیری از پایگاه های داده است که اطلاعات مختلف و متنوع فردی و جمعی انسان ها را در خود جمع آورده کرده است و هرروز نیز گسترش می یابد همین تعریف،بخوبی فرصت ها و نیز تهدیدهایی را که در ورای آن نهفته است،نشان می دهد پتانسیل های مثبت و کاربردهای مفیدی که جنبه های گوناگون زندگی انسان را تحت تأثیر قرار داده و تسریع،تسهیل و خلاقیت را برایش به ارمغان می آورد،بخشی از توانایی های معجزه آسای این شبکه است.

 

 

 

تعریف عملیاتی اینترنت:عبارتست از کلیه کامپیوترهایی که در سراسر دنیا به هم متصل هستند.شبکه ای که این کامپیوترهارا به یکدیگر متصل می سازدو متدهای انتقال اطلاعات روی این شبکه. اینترنت متشكل از میلیونها كامپیوتر است كه همگی مشابه شبكه بزرگی از تارهای عنكبوت به هم مرتبطند. برخی از كامپیوترها، میزبان اطلاعاتی می‌باشند و بقیه، برای افرادی مثل ما و شما، دسترسی به اطلاعات را فراهم می‌آورند.

 

 

 

ایجاد پایگاههای اینترنتی به سال 1969 یعنی زمانی كه وزارت دفاع آمریكا، آژانس پروژه‌های تحقیقاتی گسترده ( ARPA )  را بنا كرد، برمی گردد.. اینترنت مالك خاصی ندارد و آژانس پروژه‌های تحقیقاتی گسترده، اینترنت را جهت تمركززدایی اطلاعات به وجود آورد. بنابراین اینترنت برای عملكرد متكی به یك یا چند كامپیوتر نیست و هیچ شركت یا دولتی مالك یا مدیر اینترنت نیست.