هدف از این تحقیق بررسی برند و ارزش ویژه برند با فرمت docx در قالب 62 صفحه ورد بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش می باشد

 

 

 

فهرست مطالب
برند(نام تجاری) و ارزش ویژه برند
مقدمه
برند(نام تجاری)
ریشه شناسی برند
تاریخچه
اهمیت نام تجاری
تعریف نام تجاری
انواع نام تجاری
نقش نام تجاری در فروش و بازاریابی
وضعیت برندها در ايران
برند خودرو
اهمیت برند داخلی
ارزش ویژه برند
تعاریف ارزش ویژه برند
ارزش ویژه برند در بازاریابی
ارزش ویژه برند مبتنی بر مصرف‌کننده
روش‌هاي ارزيابي برند
رويكرد مشتري محور
رویکرد مالی
رویکرد ترکیبی
مدل‌های ارزش ویژه برند
مدل ارزش ویژه برند «کلر»
مدل ارزش ويژه برند «آكر»
مزيت روش «آكر»
بخش نهم: پیشینه پژوهش
پیشینه داخلی  پژوهش
پیشینه بین‌المللی پژوهش

 

 

 

خریداران منظم دارای ارزش قابل توجهی¬اند؛ چون آن‌ها جریان درآمدی برای شرکت فراهم می‌نمایند. پس مفهوم وفاداری به نام تجاری جزء حیاتی از ارزش ویژه نام تجاری می‌باشد. یافته¬ها نشان می‌دهد که دارای نقش مستقیم و مثبت در متأثر نمودن ارزش ویژه نام تجاری می‌باشد. اگر مصرف‌کنندگان حتی اگر با نام‌های تجاری با ویژگی‌های بهتر مواجه باشند به نام تجاری وفادار باشند، این بدین معناست که نام تجاری دارای ارزش قابل توجهی برای مصرف‌کنندگان می‌باشد. 

 

 


از ديدگاه مصرف كنندگان، ارزش افزوده‌اي مطلوب‌تر خواهد بود كه يك محصول با استفاده از نام تجاريش به دست آورده باشد. اين مسأله هنگامي كه مصرف‌كننده قصد پرداخت مبلغي بيشتر براي سطحي برابر و يا مشابه با كيفيت فعلي را دارد موجب تمايل بيشتر وي به محصولات داراي آن نام تجاري مي‌شود.

 

 


شركت‌هاي بزرگ اتومبيل نظير جنرال موتور، فورد، دايمر كرايسلر شعار در خدمت مشتريان بودن را براي شبكه‌هاي خدمات پس از فروش خود برگزيده‌اند و بر اين باورند، بايد به خريدار در ازاي خريد محصول، خدمات با كيفيت مناسب ارائه شود تا ضمن اعتماد به عملكرد و رفتار فروشنده، خريدار از خريدش راضي شود و در آينده نيز ارتباطش را با شركت مزبور حفظ كند.

 

 

 

شركت‌هاي خودروساز و قطعه‌ساز در تلاشند به اين مهم؛ يعني ارائه خدمات پس از فروش بهتر براي جلب رضايت بيشتر مشتري بپردازند. اما در اين راه نارسايي‌هايي وجود دارد كه توجه به آن از الزامات روز است و براي رسيدن به اين هدف؛ يعني ارتقاء كيفيت خدمات پس از فروش و رضايت مشتري به تلاش همه‌جانبه و گسترده‌تري نياز است.