هدف از این تحقیق بررسی شخصیت و پنج عامل آن با فرمت docx در قالب 29 صفحه ورد بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش می باشد

 

 

 

فهرست مطالب

2-1- مقدمه

2-2- شخصیت (تعاریف و نظریه ها )

2-3- نظریه ویژگی های شخصیت

2-4- سه بعد شخصیت آیزنک

2-5- 16عامل شخصیت ریموند کاتل

2-6- نظریه پنج عامل شخصیت

2-7- رویکرد صفات

2-8- رویکرد یادگیری اجتماعی

2-9- رویکرد پدیدار شناختی (نظریه ی انسان گرا )

منابع

 

 

 

کاربرد فراوان اینترنت و جذابیت های آن سبب شده است که در سالهای اخیر، پدیده ای با عنوان "اعتیاد به اینترنت" ظهور یابد. افراد در این حالت ساعتها و روزها وقت خویش را صرف ارتباط درون شبکه ای می کنند، توان قطع این ارتباط را ندارند و علاقه ای به ترک کامپیوتر نشان نمی دهند. در حالی که در همین راستا فعالیتهای زندگی واقعی و روابط اجتماعی آنان از هم فرو می پاشد(یانگ و تانگ، 2004).

 

 

 

انوارزاک اظهار میکند که افراد معتاد به اینترنت مانند دیگر معتادان به جای اینکه کامپیوتر را به خدمت بگیرند، اجازه می دهند تا کامپیوتر بر آنها تسلط داشته باشد. علایم فیزیکی، مانند وعده‌های غذایی نامرتب، جراحات در اثر فشار روانی مکرر، چشمان خشک و بی اشک، سردرد و کمر درد، در آنها ظاهر شود. (سول، لوری، شل، 2002). در این متن هدف، بررسی تاریخچه، میزان شیوع و سبب شناسی اعتیاد به اینترنت و ویژگی های شخصیتی مرتبط به آن می باشد با تکیه بر تمایل استفاده از اینترنت. ازاین جهت که میخواهیم بدانیم افرادی که تمایل به استفاده از اینترنت دارند چه ویژگی های شخصیتی خواهند داشت وآیا این تمایل استفاده از اینترنت بر روی اعتیاد اینترنتی اثری دارد یا خیر و مشخص کنیم افراد با چه اهدافی جذب اینترنت می شوند.