هدف از این تحقیق بررسی تعهد سازمانی و مدل های آن با فرمت docx در قالب 48 صفحه ورد بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش می باشد

 

 

 

فهرست مطالب
تعهدسازمانی    
 تعاريف و مفاهيم تعهد سازماني    
 اهميت تعهد    
  مدل هاي تعهد سازماني    
مدل سه بخشي آلتون و ماير     
مدل اُريلي و چتمن    
 مدل آنجل وپري    
 مدل پنج تعهدي كليدي    
 عوامل تعيين‌كننده ابعاد تعهد سازماني    
تعهد عاطفي    
 تعهد مستمر    
 تعهد هنجاري    
 راههاي ارتقاء تعهد به سازمان    
 مشكلات مربوط به تعهد سازماني    
 خلق استراتژي تعهد    
 عوامل مؤثر بر تعهد سازماني    
 شاخص‌هاي تعهد سازماني    
 فرآيند ايجاد تعهد سازماني    
 دیدگاه‌هایی درباره تعهد سازمانی    
 نتایج تعهد سازمانی    
پیشینه    

 

 

 

بررسي مسير تاريخي مطالعات تعهد سازماني حكايت از آن دارد كه اين موضوع در سال‌هاي اخير مورد توجه گسترده واقع شده است و صاحب‌نظران علوم رفتاري با مطالعه و بررسي در حوزه تعهد سازماني، تعاريف مختلفي از آن ارائه داده‌اند. اوريلي و چاتمن تعهد سازماني را به معني «حمايت و پيوستگي عاطفي با اهداف و ارزش‌هاي يك سازمان، به خاطر خود سازمان نه وسيله‌اي براي دستيابي به اهداف ديگر، تعريف مي‌كنند.

 

 


تعهد سازماني از نظر مورهد و گريفين «احساس هويت و وابستگي فرد به سازمان» مي‌باشد. از نظر آنان تعهد و پايبندي بر رفتارهاي مهمي مانند جابه‌جايي و غيبت اثر مي‌گذارد و مي‌تواند پيامدهاي مثبت و متعددي داشته باشد. كاركناني كه داراي تعهد و پايبندي هستند، نظم بيشتري در كار خود دارند، مدت بيشتري در سازمان مي‌مانند و بيشتر كار مي‌كنند.تعهد سازماني نوعي نگرشي است كه ميزان علاقه، دلبستگي و وفاداري كاركنان نسبت به سازمان و تمايل آنان به ماندن در سازمان را نشان مي‌دهد. اين نگرش مي‌تواند ناشي از تمايل، الزام يا نياز فرد باشد و داراي سه بعد عاطفي، مستمر و هنجاري مي‌باشد.