هدف از این تحقیق بررسی شبکه اجتماعی و تعامل در فضای آنلاین با فرمت docx در قالب 31 صفحه ورد بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش می باشد

 

 

 

فهرست مطالب

شبکه اجتماعی

سایت های شبکه های اجتماعی و تعامل در فضای انلاین

منابع

 

 

 

مطالعه شبکه اجتماعی موضوع مورد علاقه محققان علوم اجتماعی بوده و مفهوم اصلی در کسب‌و‌کار، علوم سیاسی، و جامعه‌شناسی است(Adler & Kwon, 2002) . یکی از تاثیرگذارترین سرویس‌های ارائه شده در اینترنت، شبکه‌های اجتماعی است که به نوبه خود تحول شگرفی را در نظام اجتماعی کشورهای جهان ایجاد کرده است. در چند سال اخیر تعداد مطالعات پیرامون شبکه‌های اجتماعی به طور قابل توجهی افزایش یافته است (Kilduff & Tsai‚ 2003). شبکه‌های اجتماعی امروزه به یکی از ارکان جدایی ناپذیر زندگی ما حداقل در بعد مجازی آن تبدیل شده‌اند. همانند سایر پدیده‌های نوظهور، در مورد شبکه‌های اجتماعی هم تعریف جامعی که مورد قبول همگان باشد، وجود ندارد.

 

 

 

آنچه مورد توافق است، امکان برقراری ارتباط و به اشتراک گذاری محتوا در این گونه شبکه‌ها از طریق ایجاد یک پروفایل و مرتبط نمودن آن با دیگران به منظور ایجاد یک شبکه شخصی است. زمانی‌که یک شبکه کامپیوتری افراد را به یکدیگر متصل می‌کند یک شبکه اجتماعی است. همانطورکه شبکه کامپیوتری، مجموعه‌ای از ماشین‌ها است که توسط مجموعه‌ای از کابل‌ها به یکدیگر متصل هستند، شبکه اجتماعی مجموعه‌ای از افراد، سازمان‌ها یا دیگر موجودیت‌های اجتماعی است که از طریق مجموعه‌ای از تعاملات اجتماعی به یکدیگر متصل هستند. گروه، تنها یک شکل خاص از شبکه اجتماعی است Wellman, 1996)). شبکه‌های اجتماعی شامل عملیات مبتنی بر اینترنت، براساس فناوریهای وب2 می‌باشند که افراد را قادر به تعامل و مبادله مفاهیم و اطلاعات می‌کند .(Kaplan & Haenlein, 2010)