هدف از این تحقیق بررسی استفاده از فناوری در آموزش و هوشمند سازی مدارس با فرمت docx در قالب 16 صفحه ورد بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش می باشد

 

 

 

فهرست مطالب

1-2- تاریخچه استفاده از فناوری در آموزش

2-2- اهمیت و نقش فناوری در آموزش

3-2- جایگاه و نقش حیاتی فناوری در آموزش وپرورش

4-2-موانع و مشكلات  استفاده از فناوری اطلاعات در آموزش

5-2- هوشمند‌سازی مدارس

6-2-اسناد پشتیبان هوشمند سازی مدارس

7-2- پیشینه هوشمند‌سازی مدارس

8-2-پیشینه هوشمند‌سازی مدارس در ایران

منابع

 

 

 

  فناوری اطلاعات ابزار قدرتمندی است كه دركمترین زمان ممكن می تواند میان مردم جهان ارتباط برقرار سازد. این ابزار ارتباطی قدرتمند با اطلاعات سروكار دارد. فناوری اطلاعات در جهان امروز چشم اندازهایی را برای جهانیان به ارمغان آورده است كه بر تمام ابعاد زندگی سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و آموزشی انسان قرن بیست و یكم تاثیر گذاشته است، به گونه ای كه بیشتر فراگیرندگان را به سمت رایانه ها و آموزش كار با آنها سوق داده است.

 

 

 

 رایانه ها با فراهم كردن فرصت لازم برای تمرین و كسب دانش بشری و پرورش دانش آموزان به آموزش مدرسه ای و از سوی دیگر، تجدید حیات و غنی سازی محیط یادگیری برای برقراری تعامل میان یادگیرنده و منابع یادگیری ملزم می باشند. از این روبازنگری در شیوه های سنتی تدریس و جایگزین آن با شیوه های نو برای تجهیز یادگیرنده به مهارت های شناختی ضرورت دارد. لذا استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات برای دست یابی به هدف های، یادگیری با كیفیت برای همه اجتناب ناپذیر است (بروور، ای، دیبلیو، 1382، ص17).     

 

                                      &nbs